Terasy, pergoly, altány

Terasy jsou oblíbenou součástí domu, kde se dá skvěle relaxovat. Kvalitně realizovaná terasa umožní příjemné posezení a snadné umístění zahradního nábytku na zpevněném povrchu, stane se estetickým doplňkem domu a zajímavě rozčlení pozemek.

Terasu můžeme doplnit pergolou či altánem, které mohou být:

  • bez výplně
  • uzavřeny zábradlím
  • s ozdobnými stěnami
  • plné palubkové

Vyrobíme pergoly i altány libovolných rozměrů a konstrukcí na míru do každé zahrady. Nejsme omezeni typovým řešením - dřevěné konstrukce vytváříme individuálně dle požadavků zákazníka. 

Jsme výrobci - zboží prodáváme za nejlepší možné ceny vzhledem ke kvalitě použitého materiálu.

Terasy betonové
Betonové dlážděné plochy jsou praktickým i estetickým řešením zpevnění ploch. Betonová dlažba je oblíbená především pro svou odolnost. Kromě přírodní šedivé barvy můžeme vybírat z katalogových odstínů.

Terasy z tropického dřeva
Nejčastěji používanými materiály jsou teak, bankirai, cedr. Tato dřeva jsou ideální pro venkovní použití. Pro terasy se tropické dřevo volí především kvůli odolnosti vůči vlhkosti.

Terasy z tuzemského dřeva
Rozdíl mezi terasami z exotických dřev a tuzemských materiálů (borovice, borovice thermowood, smrk, dub, buk, modřín, …) je především v ceně. Vzhledem k běžně používaným a dostupným impregnačním a nátěrovým materiálům má pak například terasa z dubu vlastnosti s tropickými dřevy minimálně srovnatelné.

Pergoly
Pergola může být krytá i nekrytá, samostatná i navazující na dům. Střecha kryté pergoly může být pultová s plnou nebo s průhlednou krytinou např. z komůrkového polykarbonátu nebo z bezpečnostního skla. Pro sedlové střechy se více používá asfaltový šindel na plném palubkovém střešním záklopu.

Altány
Půdorys altánu může být libovolný, nejčastěji se volí čtvercový nebo šestiboký. Stěny tvoří šikmé nebo vodorovné mříže, neprůhledné výplně nebo kombinace různých výplní. Na střechu altánu se pokládá asfaltový šindel nebo těžká krytina. Většinou se volí střecha stanová nebo valbová.

 

Reference:

Dřevěná terasa Sibiřský modřín

Dřevěná terasa Sibiřský modřín

Otevřená pergola z KVH

Otevřená pergola z KVH

Terasy, pergoly, altány:

Terasy, pergoly, altány

Terasy, pergoly, altány

Terasy, pergoly, altány

Terasy, pergoly, altány

Terasy, pergoly, altány

Terasy, pergoly, altány