Roubený obklad

 

ROUBENÝ DŘEVĚNÝ OBKLAD

Jsme výhradními obchodními zástupci TRUHLÁŘSTVÍ LUTO

dřevostavba rodinného domu

Fasádní systém, umožňující dokončení stavby dřevěné i zděnné konstrukce obkladem z masivního dřeva. Pro dokonalou imitaci roubené dřevostavby či klasické dřevěnky nabízíme úplné řešení rohových spojů na našich obkladech nerozeznatelných od spojů trámových. Tento způsob dokončení fasády samozřejmě umožňuje zvolit širokou možnou škálu použitého zateplení! Hodí se pro všechny moderní dřevostaby, zděnné novostavby i domy a rekonstrukce.

 

 

roubený obklad detail

detail roubení

Průmyslově chráněný způsob obkladu roubením nabízí : 
- širokou škálu možnosti použité technologie zateplení a tloušťky izolace
- spotřebuje menší množství dřevěného materiálu, který je však kvalitnější
- Trvalou tvarovou stálost stavby okamžitě po jejím dokončení
- detailně provedené řemeslné zpracování
- vzhled dřevěnice

V případě použití obkladu v kombinaci s obkladem vnitřních stěn je výsledkem dokonalá, tvarově stálá roubenka.

Možností povrchového zpracování je několik :

- broušením
- drásáním
- tesáním
- hoblováním

Navíc jde čistě o český způsob provedení vyrobený v Truhlářství LUTO!


SPECIFIKACE

Roubený dřevěný obklad

Je název produktu Truhlářství LUTO jehož základem je dřevěný fošnový obklad stavby známý pod názvy jako….imitace roubení,obklad z fošen,falešné roubení,fošnový obklad a jiné způsoby napodobující vzhled tradiční trámové roubenky.

Na trhu jedinný způsob nabízíející kromě klasicky členěné plochy stěn i řešení rohových spojů,které kombinují ideální pevnostní rohový spoj obkladových fošen a napodobení skutečného vzhledu roubeného vnějšího nároží.Vnitřní rohy respektují tytéž principy.

Samozřejmostí je dokončení dřevem,všech ukončujících prvků,vodorovných,šikmých i svislých.(soklové lišty,lišty k omítce,deštění stavebních otvorů,dvířka a zakrytí rozvodů)Tímto jsme dosáhli úplného vzhledu roubené dřevěné stavby v provedení obložením se všemi jeho výhodami použitelného na obklad dřevostaveb,rekonstrukcí,staveb zděných,navíc s možností široké škály zateplení,v jakékoli tloušťce a druhu zateplovacího materiálu.Především u zděných rekonstrukcí je výhodou provedení fasády odvětráné.

Proti roubení trámovému  není potřeba počítat s vůlemi  a časem potřebným pro doschnutí a dosednutí stavby.Montáž obkladu na RD o standardní velikosti trvá cca 10 dnů.Připravenost stavby Pro montáž:standardní jako u jiných druhů izolací…dokončena střecha,osazeny okna,dveře.srovnaný terén pro lešení.Materiálem je kvalitní smrkové řezivo středové ,vysušené na +,-12%vlhkosti ze zimní těžby

V profilech: fošna….38x230mm roubený obklad

Péro……13x120mm

V délkách max 4,8m

Mezera mezi fošnami(viditelné péro)cca …50 mm                     

Minimalní tloušťka podkladního hranolu ….50 mm

Vzdálenost prvního hranolu od rohu………….80 mm

Nároží je lepeno kvalitním PVAC vodostálým lepidlem 


Při hladkém provedení jsou vyspravovány vady flikováním a tmelením.u drásaných a tesaných povrchů vady záměrně nevyspravujeme –naopak ,některé je v těchto případech užitečné přiznat.Obecně,je nejlepší způsob dokončení povrchu drásáním,jelikož zůstává ve stejném vzhledu i po létech.Životnost se odvíjí od životnosti dřeva jako materiálu v závislosti na orientaci fasády ke světovým stranám(přímé slunce,směr větru s deštěm).Dále platí pravidlo že čím světlejší odstín tím méně trpí slunečním svitem,historicky však bývá od počátku tmavší přírodního dřeva a s frekvenci údržby se přitavuje.Životnost těhto profilů,při běžné údržbě  a podmínkách cca 50 let.Další výhodou tohoto systému je  možnost po létech vše úplně rozebrat,popř.vyměnit izolaci která má kratší životnost a poškozené kusy pak  znovu sestavit jako stavebnici.