Sedlové krovy a další

sedlové krovySpolečnost Dřevostavby Bodiš nabízí návrh a realizaci rodinných domů typu dřevostavby. Specializují se na stavbu sedlových krovů. Jedná se o krovy sedlových střech, kdy krokve krovů vaznicové soustavy musí být podpírány vaznicemi ve vzdálenosti 4 až 4,5 m. Jedná se o jistá specifika, která zajišťují, že střecha domu bude výrazně pevnější. S atypickými krovy si Dřevostavby Bodiš také hravě poradí. Například valbové krovy. Ty mají podobnou konstrukci jako střechy sedlové, štítové stěny jsou však nahrazeny valbami. V neposlední řadě staví pultové krovy. Pultové střechy jsou jednoduché střechy s minimálními náklady na montáž dalších střešních prvků, jsou vhodné například na bungalovy.

Podívejme se zblízka na valbové krovy

Jak jsme již zmínili výše, valbové krovy mají podobnou konstrukci jako krovy sedlové. Při řešení krovu valbových střech se vychází rovněž z návrhu plné vazby pro daný rozpon, aby se určil počet a poloha vaznic. Podobně jako u dalších atypických krovů. Jde o složitější konstrukci pro větší stavby, například rodinné domy typu dřevostavby.

Rodinné domy typu dřevostavby

dřevostabaDřevostavby Bodiš jsou profíci na slovo vzatí. Již řadu let staví rodinné domy typu dřevostavby a mají bohaté zkušenosti. Přesně ví jak postavit střechu, jaký krov pro jakou stavbu je ideální. Sedlové krovy, krovy valbové, atypické i pultové krovy. S tím vším si poradí na jedničku.