Oplocení je nezbytností

Dnešní doba si vyžaduje zvýšenou pozornost každého z nás, co se týče majetku. Každý z nás by měl mít své věci dobře zabezpečené a to se dům s plotemtýká i našich domovů. Pokud vlastníte dům nebo chalupu je potřeba dobrého oplocení, které alespoň částečně zamezí cizí pohyb na Vašem pozemku. I samotné zahrady, kde máte třeba jen úrodu a zahradní nářadí, je dobré mít oplocené. Přináší to pro Vás klid a dobrý pocit v momentě, kdy tam zrovna nejste.

Ploty

Ploty jsou dnes nedílnou součástí našeho bydlení. Ohraničují náš pozemek a oddělují ho od sousedů. Mít plot je důležité i v případě, že máte děti či psa. S klidným svědomím je tak můžete sledovat, jak si hrají na zahradě, aniž by Vám mohli utéci. Nebo naopak bez oplocení pozemku by se mohlo stát, že právě k Vám se čas od času zatoulá nějaký pejsek, který Vám zahradu zaneřádí. A to přece nikdo z nás nechce. S výběrem a realizací plotu Vám pomohou Dřevostavby Bodiš.

plot se dřevemBetonové ploty

Výběr plotu však nepatří k jednoduché záležitosti. Zvažujeme přitom mnoho kritérií, která má každý z nás zcela odlišná. Někdo si přeje vysoký plot, někdo zase nízký. Jiný ho chce průhledný nebo naopak zcela uzavřený. Tomuto požadavku odpovídají betonové ploty, které Vám utvoří jakýsi mantinel, aby Vás nikdo neobtěžoval svými pohledy. Má však také svá úskalí. Kromě stínu, který bude vrhat na Váš dům či pozemek, se také v jeho rozích udržuje značná vlhkost. Betonový plot si však můžete barevně sladit s fasádou domu nebo vyzdobit jiným způsobem. Lze ho také kombinovat s jiným druhem oplocení, například pletivem.