Základové desky

Žádný nový dům dnes není postaven bez základové desky. Ta v sobě nese úplný základ domu a je proto důležité mít ji kvalitně provedenou. rodinný důmDeska neznamená jen vylití určité plochy betonem. Pod ní jsou vyvedeny odpady, uzemnění pro hromosvody. Také je potřeba správného vyměření a výškových bodů. Před zalitím betonem se musí dodržet technologický postup vrstev podloží, kam patří i štěrk.  Vycházet se musí z projektové dokumentace ověřené stavebním úřadem.

Základové desky na klíč

Pokud nejste z oboru, rozhodně se Vám vyplatí nechat si udělat základové desky na klíč. Ty provádí firma Dřevostavby Bodiš, která získala i ocenění „ Spolehlivá firma 2015.“ Na trhu působí již řadu let a má proto bohaté zkušenosti s kompletní výstavbou domů, chat, chalup, dřevostaveb i drobných zahradních staveb jako jsou pergoly a altány. Co základová deska na klíč zahrnuje? Úplně vše, od stržení ornice, vytýčení stavby geodetem, výkopu základů, přípravy přípojek a odpadů, vysypání štěrkem, vylití betonem, zhutnění, až po samotné bednění, které zalije betonem.

základyPlovoucí základové desky

Existuje několik způsobů, jak lze základové desky provádět. Nejčastějším z nich je použití ztraceného bednění, které se ustaví po obvodu domu a všech nosných zdech. Další možností je šalování, které udrží beton před rozlitím mimo desku.  Mimo toho ale existuje ještě jedna možnost. Novinkou v této oblasti jsou plovoucí základové desky, které i firma Bodiš realizuje a doporučuje. Má totiž řadu výhod, nepotřebujete dělat žádné betonové pasy, čímž ušetříte mnoho času i peněz. Další výhodou je možnost položení podlahového topení přímo na desku. Realizace plovoucí desky je jednoduchá a časově nenáročná, spočívá zhruba v 30-ti cm stržení ornice, výsypu štěrkem, uložení veškerých rozvodů a obložení polystyrenem, izolaci a vylití betonem. Finančně je výhodnější než klasická základová deska ze ztraceného bednění. Proto zvažte obě možnosti důkladně.