Pultové krovy

Firma Bodiš zajišťuje kompletní realizaci střech, a to včetně krovů. Těch ale existuje několik. Vychází se především z typu domu, na který dům s pultovou střechoumusí být krov správně typovaný. To samozřejmě platí i pro pultové krovy, které se dnes vyskytují poměrně častěji. Pultové střechy mají vzhled jedné nakloněné roviny, nepleťme si je proto se střechami plochými. Při menším rozpětí se pultové krovy nahrazují příhradovými vazníky, které jsou jednodušší a cenově výhodnější i na výrobu.

Hambalkové krovy

U krovu vždy záleží na přesném a kvalitním zpracování. Pokud je krov správně vyroben a ošetřen, vydrží i po staletí. Proto se nevyplatí na krovu šetřit. Hambalkové krovy se většinou používají do rodinných domů s obytným podkrovím. Výška místností pak bývá ovlivněna právě výškou umístění hambalků. Krovy hambalkové soustavy jsou typickými krovy starší lidové architektury, což značí léty prověřenou konstrukci těchto krovů. Hambalkové střechy můžete vidět na mnohých historických budovách, při statcích, apod. Krovy byly, jsou a vždy budou potřeba a Vy už nyní víte, na koho se obrátit.

rodinný důmKrovy

Bez krovu se dům neobejde a je přitom jedno, zda je malý nebo obrovský. Hojně členité krovy patří mnohdy k mistrovským dílům, kde velkou roli hrají správné výpočty. Ne každý Vám však krov udělá správně. Ať už je Vás dům extra moderní novostavba nebo naopak hodně starý objekt, firma Dřevostavby Bodiš Vám vyrobí krovy přímo na míru. Můžete si být jisti, že s jejich prací a výsledkem budete spokojeni, jsou totiž mistry ve svém oboru.