Krovy - nedílná součást domu

Ať už rodinný dům, stodola, hotel, či škola, málokterá stavba se obejde bez krovu. Ten je nedílnou součástí budov. Každá budova však dům ses sedlovou střechouvyžaduje jiný systém krovu. Rozlišujeme krovy sedlové, valbové, polovalbové, pultové, hambalkové, vaznicové a zcela atypické. Některé jsou více složité, jiné zase méně. Všechny krovy však musí být zpracovány s nejvyšší kvalitou provedení. Firma Dřevostavby Bodiš klade důraz na výběr kvalitního rostlého řeziva nebo pracují s lepenými KVH hranoly. Díky CNC technologii zaručují vysokou přesnost spojů, přesné opracování včetně podhledových detailů. U krovů Vám před realizací udělají 3D vizualizaci. Samozřejmostí je i impregnace řeziva před různými dřevokaznými škůdci.

Sedlové krovy

Svoji práci vykonává firma svědomitě. Jsou na ni dobré ohlasy. Získala i certifikát „spolehlivá firma 2015“, který Vás v jejich výběru jen utvrdí. Navíc působí v oboru již více než 10 let a práce se dřevem je pro ně každodenní záležitostí. Krovy jsou nosnou konstrukcí střech, proto musí být dobře zpracovány i postaveny. Na krov poté přijde izolační folie a latě, na které už se pokládá samotná střešní krytina. Sedlové krovy patří k nejčastějším typům střech v Česku. Jedná se vlastně o klasické střechy tvaru A se dvěma štíty a dvěma okapy. Vyskytují se nejvíce u nových rodinných domů i starších typů staveb.

rodinný důmValbové krovy

Valbová střecha se od sedlové liší pouze zakončením ve štítech, kdy má místo nich šikmé střešní roviny. Tomu říkáme valby. Tento typ střech je budov obdélníkového půdorysu. Musí mu samozřejmě odpovídat i valbové krovy, které jsou konstrukčně podobné sedlovým, jen na koncích mají valby. Tento typ střech můžeme vidět nejčastěji v lidové architektuře z dob minulých, ale není výjimkou ani dnes. I mnoho novostaveb řeší střechu právě valbovými krovy. Pokud se Vám takový typ střechy líbí a pasuje k Vašemu domu, nechte si udělat kompletní realizaci střechy včetně krovu od firmy Bodiš.