Zateplování fasád

U většiny domů se dnes provádí zateplování fasád. Trend začal hlavně u panelových domů, které díky zateplení dostaly i novou fasádu, rodinný důmčímž se výrazně zlepšil jejich vzhled. Zateplení fasád je však stále častější i u starších rodinných domů. Přináší totiž komfort v bydlení a hlavně Vám ušetří peníze. K čemu tedy vlastně zateplení slouží? U většiny domů připadá vyšší část spotřebované energie na topení. Značná část tepla nám však uniká přes střechu, okna a právě přes obvodové zdi. Díky včasnému zateplení předejdeme zatékání do obvodových plášťů a zvýšíme samotnou životnost budovy. Samozřejmě to ovlivňuje i naše pohodlí, zlepšuje akustiku a především předchází vzniku plísní.

Zateplení fasády

Pro zateplení domu je určitě dobré kontaktovat odbornou firmu, která zateplení fasády provádí. Jednou z nich je i naše firma Dřevostavby Bodiš. Způsobů, jakým lze zateplení provést je mnoho. Výběr je na Vás, ale my Vám vždy poradíme a přizpůsobíme vše typu, stáří a podmínkám domu. Klasické zateplení se provádí buď z fasádního polystyrenu, nebo z fasádní vaty. Tloušťku zateplení provádíme dle přání zákazníka s ohledem na konkrétní stavbu. Samozřejmostí je kompletní zhotovení fasády, včetně stěrky, sítě a finální omítky, kterou si sami vyberete.

fasáda z palubek rod. domu

Fasáda

Fasáda dodá domu šmrnc, proto je její výběr vždy důležitý. Pokud zvolíte zateplení staršího domu, fasádou ho omladíte. Existuje mnoho typů fasád, které můžete zvolit. Nejobvyklejší jsou nátěry fasád barvami. Moderní domy však často vidíme obložené dřevem, kameny či nějakými deskami. I to však lze kombinovat s klasickou fasádou. Můžete tak část domu obložit palubkami z nejrůznějších dřevin, nebo ho ozvláštnit imitací kamene. Vždy se Vám líbily roubenky? I takový vzhled může Váš dům mít. Raději byste dali přednost provětrané vzdušné fasádě? Pak vyberte cetrisové nebo cembonitové desky, které se ukládají na dřevěné rošty. Pro inspiraci zavítejte na naše webové stránky, kde naleznete mnoho našich realizací. Pro více informací nás kontaktujte, rádi za Vámi dojedeme přímo na místo budoucí realizace.