Betonový plot

Také zvažujete nové oplocení Vašeho pozemku, neboť starý plot se téměř rozpadá? Vybíráte betonový plot, protože nechcete, aby Vám plot s plaňkamikolemjdoucí neustále hleděli do zahrady? Vyžadujete soukromí, kde budete moci v klidu posedět na zahradě s přáteli, nebo si dopřát obědy venku, aniž by Vám někdo koukal do talíře? Pak jsou ploty betonové tím pravým řešením. Nemusíte si však z nich postavit jen nedobytnou zeď, můžete z nich postavit pouze sloupky a doplnit je lehčím materiálem, např. dřevem, plastem, či plechovými dílci. U plných betonových plotů je třeba dopředu počítat s vyšším stíněním a také možnou vlhkostí, která se drží právě v rozích těchto plotů. Poraďte se s odborníky a přizpůsobte vzhled plotu i Vašemu domu.

Gabiónové ploty

Stavba plotu nám nezaručuje jen soukromí, ale i jistou míru bezpečí, které je pro domov důležité. Mnoho lidí také řeší pevný plot hlavně kvůli svým mazlíčkům, aby se jim nezatoulali. Výběr plotu je u každého individuální. A to je dobře, protože i plot je třeba volit s ohledem na dům a své priority. V posledních letech jsou stále více oblíbené i gabiónové ploty, které můžeme vidět nejčastěji u moderních novostaveb. Co to vlastně jsou gabióny? Jedná se o dílce, které jsou žárově-pozinkované a tvoří jakousi síť nebo koš, který se plní různě velkým kamenivem, okrasnými rostlinami nebo zůstává prázdný. Zaujal Vás tento plot, ale nevíte, která firma by Vám ho realizovala? Pak se obraťte na Dřevostavby Bodiš, které mimo jiné provádí i veškeré oplocení pozemků a s výběrem Vám rádi pomohou.

moderní bungalovPlastové ploty

Myslíte si, že pletivové ploty už jsou dávno out? To jste na omylu. I u moderních domů bývá hezký plot pouze u vchodové strany a okolní strany jsou z pletiva. Stále totiž patří k nejlevnějšímu druhu oplocení, které se hodí kamkoliv. Můžete si zvolit sílu drátu, výšku pletiva i samotný typ. Pokud Vám vadí, že je přes něj vidět, můžete ho doplnit o nejrůznější stínící zástěnu z bambusu, rákosu či zelené tkaniny. Dalším možnou variantou při výběru plotu jsou plastové ploty, které jsou často imitací dřeva. Jsou snadné na údržbu, nemusíte je natírat a mají dlouhou životnost.  Vyrábí se v jakékoliv barvě i tvaru. Jejich realizaci si můžete objednat i u firmy Dřevostavby Bodiš.