Pergola na zahradě

Pergola na zahradě rozhodně nesmí chybět. A Vy ji ještě nemáte? Pak je nejvyšší čas se zamyslet nad tím, jakou byste si přáli a najít pro ni pergola u domuumístění. Zahradní pergoly jsou dnes součástí většiny zahrad, neboť lidé rádi tráví svůj volný čas venku. Pergola v zahradě najde mnohá uplatnění. Tím hlavním je ale stavba, která bude sloužit pro společné chvíle s rodinou za hezkého počasí. Samozřejmě, že nedílnou součástí pergol bývá zahradní nábytek, kde na stole nesmí chybět občerstvení. V České republice je velice populární grilovací sezóna, i pro to je pergola nezbytná. Rozhodli jste se, že v sobotu budete péct kuřata a uděláte si oběd venku, ale ono začalo pršet? S pergolou Vás ani déšť nerozhodí. Je to zkrátka venkovní stavba pro chvíle pohody.

Pergola k domu

Vaše zahrada není zas až tak velká, abyste na ni mohli umístit samostatnou pergolu? U domu však máte terasu, kterou byste chtěli zastřešit, trochu rozšířit a udělat z ní pergolu? I to bývá u novostaveb často k vidění. Pergola k domu má také tu výhodu, že se s jídlem a pitím příliš nenaběháte, vše máte pohodlně hned po ruce. Kdo pergolu má, neumí si představit být bez ní. Veškeré letní oslavy se odehrávají právě v ní. Když si chcete poležet na lehátku, ale nechcete být oslňováni sluncem, pak si dáte lehátko do pergoly a můžete relaxovat. I děti je milují, neboť si v nich mohou hrát, stavět i posvačit s kamarády.

pergola u domuVýroba pergol

Výroba pergol je snadná, ale pouze pro odborné firmy, které se jimi zabývají. K těm patří také Dřevostavby Bodiš, u nichž si svoji pergolu můžete zadat. Cena bude bezkonkurenčně nízká a kvalita služeb naopak vysoká. Jak má pergola vypadat? Tvar, výška i velikost může být odlišná. Záleží na tom, co vše chcete do pergoly umístit. Větší pergola na zahradě může být doplněna i o menší zahradní kuchyň, krb, udírnu a různý zahradní nábytek. Milovníci květin si ji zase vyzdobí třeba květinami s mohutnými květináči. Stěny pergol mohou být bez výplně, s částečnou výplní nebo se zábradlím. Jejich krytina bývá také odlišná. Zastřešení pergoly je také na Vás. Může být použita betonová střešní krytina, ale mnohem častěji se využívá plechu a šindele. S výhodami jednotlivých krytin Vás seznámí pracovníci této firmy, kteří Vám také navrhnou nejvýhodnější řešení pro Váš pozemek.