Šumavské roubenky

Kde mají své místo roubenky? Šumava je jedním z míst, kam rozhodně patří. Krajina, kopce, sluníčko, to vše se snoubí s pohledem namoderrní stavba roubenky v těchto končinách. Dřevo k horám prostě patří, a tak právě na Šumavě můžeme vidět nespočet těchto domů. Při cestě na Kvildu se Vám až tají dech, neboť silnice je lemována domy, které by tu mohly stát od nepaměti. Přesto je většina z nich nově postavených. To kouzlo spočívá ve dřevěných stavbách, které vytváří romantický ráz přírody. Šumavské roubenky jsou již zažitým symbolem a mají zde své pevné místo. V mnoha z nich se můžete dokonce ubytovat, neboť slouží pro turisty jako penzion.

Roubené stavby

Čím jsou roubené stavby zvláštní? Mají charakteristický vzhled, jenž obklopuje masivní dřevo z kulatiny nebo hranolů. Připomínají nám malebné stavby z pohádek, nebo typické stavby lidové architektury několik set let zpátky. Uvažujete, že koupíte pozemek na Šumavě, nebo ho tam již máte a rádi byste na něm nechali vystavět roubené domy? Šumava patří k chráněným územím, a tak je při stavbě potřeba dodržet speciální opatření, která jsou zahrnuta ve stavebním povolení. V takovém případě se vždy vyplatí přenechat kompletně stavbu na firmě, která s tím má zkušenosti a samozřejmě zajistí okamžitou likvidaci odpadu. Jednou z firem, na kterou se můžete obrátit, jsou Dřevostavby Bodiš. Tato firma se zabývá již 10 let právě výstavbou dřevěných domů, dřevostaveb a roubenek. Zajistí pro Vás vše od projektu, až po střechu.

dřevostavba

Dřevěné domy na klíč

Dřevostavby Bodiš Vám dodají dřevěné domy na klíč. S průběhem výstavby nebudete mít žádné starosti. Vše zajistí za Vás, neboť jsou profíci ve svém oboru. Doporučí Vám i vnitřní uspořádání roubenek, kde můžete kombinovat masiv se zděnými příčkami. Ráz roubenky jistě podtrhnou kachlová kamna nebo krb uvnitř místnosti. Veškeré tyto požadavky je nutné řešit v počátcích projektu, aby se dodržely správné technické postupy. O všem budete informováni. Dřevěné domy můžete využít jako chaty, chalupy, restaurace, ale i na bydlení nebo pension. Velikost roubenek není po technické stránce ničím omezena, záleží jen na velikosti pozemku, stavebním povolení a Vašich finančních možnostech. Dřevostavby Bodiš udělají maximum pro to, aby Vám vyšly vstříc.